Rajd "Pożegnanie lata" - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Rajd "Pożegnanie lata"

Ważne wydarzenia > 2018/19

W dniu 22 września 2018r. w sobotnie przedpołudnie,
grupa 18 uczestników z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu wyruszyła na I Szkolny Rajd Rowerowy pt. „Pożegnanie Lata”

Rowerzyści pod opieką p. Barbary Prażmowskiej i p. Romana Kozyry wyruszyli o godz.9:15 z parkingu pod Kozłowem do Kieszka. Cała trasa rajdu prowadziła przez Puszczę Kozienicką.
Po powitaniu dzieci i ich rodziców oraz przypomnieniu uczestnikom najważniejszych zasad bezpieczeństwa, ruszyliśmy w drogę. Trasa rajdu przebiegała czerwonym szlakiem rowerowym, który przez tereny Puszczy Kozienickiej zaprowadził nas do miejscowości Kieszek. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną. Zanim jednak dotarliśmy do mety rajdu co pewien czas zatrzymywaliśmy się żeby odpocząć oraz podziwiać otaczające nas zielone drzewa, trawy i kwitnące kwiaty. Jedynym odgłosem przyrody były śpiewy ptaków i trzepotanie ich skrzydeł. W puszczy panowała błoga cisza, spokój i nostalgiczne krajobrazy. Na zakończenie rajdu, oczywiście za zgodą Pana Leśniczego, rozpaliliśmy ognisko aby posilić się smaczną pieczoną kiełbaską. W ten sposób pożegnaliśmy odchodzące już lato.
Około godziny 14, zmęczeni i radośni udaliśmy się do naszych domów.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas
i zapraszamy na następny rajd na powitanie lata!!!

Barbara Prażmowska – Opiekun Rajdu
Roman Kozyra - Opiekun koła BRD