OGŁOSZENIA - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

ZAPROSZENIE

Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu serdecznie zaprasza rodziców uczniów klas VIII szkoły podstawowej na  spotkanie poświęcone ogólnym zasadom rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020.

Spotkanie odbędzie się 3.12.2018 r. w XIII Liceum Ogólnokształcące
im. Noblistów Polskich w Radomiu ul. 25 Czerwca 79, o godz. 16.00

Informacje o rekrutacji na stronie MEN

Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,
w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Informacja o kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

Każdego roku w okresie jesienno – zimowym oraz wczesnowiosennym, czyli w tzw. sezonie grzewczym, z powodu zatrucia tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt, a poszkodowanych zostaje kilkaset osób. Kolejne kilkaset poszkodowanych to ofiary pożarów powstałych w trakcie dogrzewań. Oczywiście są to dane w skali całego kraju, nie mniej jednak w regionie radomskim podobnych zdarzeń również nie brakuje. Większość przypadków zatruć spowodowana jest m.in. brakiem świadomości, jak również zaniedbaniami w zakresie zapewnienia drożności przewodów wentylacyjnych oraz wadami urządzeń grzewczych. Tlenek węgla to największy „cichy zabójca”, jest bezbarwny, bezwonny, silnie toksyczny – całkowicie niewyczuwalny przez ludzi.
Kolejne zagrożenia narastające wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego to pożary budynków mieszkalnych, bardzo często tragiczne w skutkach. W większości przypadków przyczyną tych zdarzeń jest nieostrożność samych domowników. To właśnie w tych zdarzeniach ginie najwięcej ludzi.

Więcej informacji na stronie     http://www.straz.radom.pl/index.php

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł.
Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia.
Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

więcej informacji w zakładce RODZICE

oraz na