Obciazenie promieniami

Monitory ekranowe i telewizory są źródłami promieniowania rentgenowskiego, cieplnego, mikrofal, fal radiowych i promieniowania pozafioletowego. Natężenie wymienionych promieni i fal oraz dawki docierające do operatorów monitorów ekranowych i osób oglądających telewizję są tak małe, że zgodnie z aktualnym stanem wiedzy istotne ryzyko dla zdrowia jest wykluczone. Promienie rentgenowskie, promienie podczerwone, promienie ultrafioletowe promienie laserowe, mikrofale (instalacje radarowe) i niskie temperatury mogą doprowadzić do uszkodzenia oczu. Osoby, których praca jest związana z narażeniem na wymienione czynniki, powinny stosować odpowiednie okulary ochronne. Ich dostarczenie jest obowiązkiem pracodawcy. Z najnowszych spostrzeżeń wynika, że także hałas wytwarzany przez pracujące silniki może zaburzyć sprawność wzroku (widzenie przestrzenne, widzenie nocne, ocena odległości).