Międzyszkolny Turniej Regionalny - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Międzyszkolny Turniej Regionalny

Galeria > 2015/2016

17 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomiu odbyły się, w ramach międzyszkolnego Turnieju Regionalnego , warsztaty dla uczniów klas piątych. Gościem specjalnym była Pani Zofia Kucharska, poetka ludowa, która prezentowała swoje wiersze, układające się w opowieść o dawnym życiu i zwyczajach. W drugiej części spotkania uczniowie z PSP 5 i PSP z Bardzic poznawali wielkanocne tradycje, ludowe przysłowia, rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, wykonywali barwne pisanki. Na zakończenie spotkania rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą wielkanocną kartkę świąteczną. Laureaci otrzymali upominki ufundowane przez I Oddział Banku Pekao S.A. oraz Delegaturę Urzędu Marszałkowskiego.