Czy można pozbyć się grzybicy w gabinecie medycyny estetycznej Bydgoszcz?

Medycyna estetyczna Bydgoszcz w walce z grzybicą paznokci

Nowoczesna medycyna estetyczna Bydgoszcz kojarzy nam się bardzo często z zabiegami, których zasadniczym celem jest poprawa wyglądu. Redukcja zmarszczek, pozbycie się przebarwień, czy też wypełnienie us,t to jednak część zabiegów, które medycyna estetyczna Bydgoszcz jest nam w stanie zaproponować. Obok nich stoi szereg zabiegów, których celem jest nie tylko efekt wizualny ale też pozbycie się problemu zdrowotnego. Wśród schorzeń, które okazują się być bardzo trudne do zwalczenia, a z którymi medycyna estetyczna Bydgoszcz daje sobie doskonale radę, jest grzybica paznokci. Z pomocą przychodzą specjalne lasery, które nie tylko pozwalają na skutecznie pozbycie się uciążliwego problemu, lecz także nie powodują uszkodzenia paznokcia. Z całą pewnością medycyna estetyczna Bydgoszcz i stosowane w niej lasery są jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia grzybicy. Kluczem do sukcesu w laserowej walce z grzybicą jest wybranie odpowiedniego narzędzia (lasera) oraz dostosowanie odpowiedniej długości fali i głębokości penetracji, dzięki czemu możliwe będzie termiczne uszkodzenie grzybów. Znajdujące się wewnątrz pasożyty są w ten sposób wypalane. Zabieg laserowego wypalania grzybicy paznokcia raczej nie należy do najprzyjemniejszych. Jego skuteczność jest jednak tak wysoka, że coraz więcej osób decyduje się na taką formę leczenia problemu grzybicznego.

Jakie efekty w walce z grzybicą paznokci może zapewnić nam medycyna estetyczna Bydgoszcz?

Walka z grzybicą paznokcia jest dosyć monotonna. Chodzi tutaj zwłaszcza o czas, po którym po ustaniu leczenia, jesteśmy w stanie zauważyć oczekiwane efekty. Związane jest to z faktem, iż proces odrastania uszkodzonej przez grzybicę płytki paznokci, jest dosyć czasochłonny i zazwyczaj szacuje się go na około pół roku. Działanie laserem, mającym na celu pozbycie się grzybicy paznokcia, jest skuteczne, jednak najbardziej zadawalające efekty daje wykonanie około 3-5 zabiegów (ich dokładną ilość ustala lekarz podejmujący się leczenia). Każdy z nich wykonuje się wówczas w miesięcznym odstępie czasu, co w prawdzie wydłuża czas leczenia, jednak równocześnie daje gwarantowaną skuteczność leczenia. Leczenie laserem nie jest niestety przeznaczone dla wszystkich. Istnieją pewne przeciwskazania, które eliminują nas z możliwości poddania się tego rodzaju zabiegom. Mowa tu przede wszystkim o kobietach będących w ciąży bądź też w okresie połogu. Dodatkowo przeciwskazania dotyczą osób, które borykają się z problemem zaburzenia krzepnięcia oraz cukrzycą. Zabiegi laserowego usunięcia grzybica odradza się również epileptykom, osobom, które posiadają rozruszniki serca, a także tym, u których po leczeniu może wystąpić problem przebarwień skórnych. Decyzja o zabiegu laserowego usunięcia grzybicy musi być zatem poprzedzona konsultacją lekarską, na której wszystkie przeciwskazania zostaną wykluczone. Leczenie laserowe powinno być dla nas korzystne, a nie rodzić dodatkowe problemy, z którymi będziemy musieli się zmagać.