Młodzi cyfrowi - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Młodzi cyfrowi

Projekty > 2017/2018

Ogólnopolski projekt badawczy
MŁODZICYFROWI.PL.

Projekt realizowany jest przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu
Gdańskiego oraz Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG z siedzibą w Gdańsku,
i skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych (od 7 klasy włącznie)

Podczas trwania naszego projektu naukowo-badawczego chcemy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań:

• w jaki sposób młodzież szkolna korzysta z mediów cyfrowych, w szczególności ze smartfonów oraz portali społecznościowych?

• jakie cyber-zagrożenia stają się udziałem młodych osób?

• jaki jest kształt, jaka jest jakość relacji w rodzinie osób biorących udział w badaniu?

• jak młodzi ludzie oceniają swoje zadowolenie z życia, jak bardzo są szczęśliwi, jaką mają wolę do życia, jaki mają wpływ na dziejące się wydarzenia?

Koordynator szkolny projektu: p. Anna Szymańska

Podejmowana tematyka badań wpisuje się w szeroko rozumiana profilaktykę e-uzależnień, czyli oddziaływań zmierzających do ograniczenia takich zjawisk jak uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych czy gier online. Projekt pt. „Młodzicyfrowi.pl” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 określone przez MEN (pkt 3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych).