Logopeda - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Logopeda

Pracownicy szkoły
 

LOGOPEDA

mgr Monika Sasin

Godziny pracy logopedy:

Poniedziałek   
10.00– 15.00
Wtorek          
8.15 – 13.45
Środa            8.15 – 13.
15
Czwartek       
9.00 – 13.00
Piątek           
10.00 – 12.30
Konsultacje dla rodziców i nauczycieli - Piątek 1
2.30-13.30Logopedia jest dziedziną zajmującą się szeroko pojętą komunikacją - nadawaniem mowy, przetwarzaniem języka, emisją głosu oraz jej zaburzeniami.
Pracując z dziećmi , logopeda kształtuje poprawny rozwój mowy

i języka. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, ze względu na fakt, iż umiejętność porozumiewania się jest podstawą zdobywania wiedzy i szeroko pojętego rozwoju społecznego.

W ramach oferty logopedycznej szkoła zapewnia:

  • diagnozę logopedyczną

  • terapię wad i zaburzeń wymowy dzieci

  • gabinet wyposażony w pomoce logopedyczne m. in. multimedialny program "Logopedia", "Echokorekta" czy "LogoObrazki" oraz wiele innych pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjniają zajęcia i są skutecznym narzędziem w terapii logopedycznej.


Zajęcia logopedyczne prowadzone z dziećmi dostosowane są zawsze do wieku, możliwości i potrzeb, a także zainteresowań małego pacjenta. Logopeda wykorzystuje najskuteczniejsze metody pracy, dzięki czemu spotkania są ciekawe, atrakcyjne i skuteczne. Ćwiczenia odbywają się indywidualnie lub w formie zajęć grupowych , a rodzice mogą towarzyszyć dziecku w gabinecie w trakcie zajęć logopedycznych. Po każdych zajęciach dziecko otrzymuje zalecenia i pakiet ćwiczeń. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego