Logopeda - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

GODZINY PRACY

11.00 – 15.30

8.15 – 13.15

Logopedia jest dziedziną zajmującą się szeroko pojętą komunikacją - nadawaniem mowy, przetwarzaniem języka, emisją głosu oraz jej zaburzeniami.
Pracując z dziećmi , logopeda kształtuje poprawny rozwój mowy

i języka. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, ze względu na fakt, iż umiejętność porozumiewania się jest podstawą zdobywania wiedzy i szeroko pojętego rozwoju społecznego.

W ramach oferty logopedycznej szkoła zapewnia:

• diagnozę logopedyczną

• terapię wad i zaburzeń wymowy dzieci

• gabinet wyposażony w pomoce logopedyczne m. in. multimedialny program "Logopedia", "Echokorekta" czy "LogoObrazki" oraz wiele innych pomocy dydaktycznych, które uatrakcyjniają zajęcia i są skutecznym narzędziem w terapii logopedycznej.

Zajęcia logopedyczne prowadzone z dziećmi dostosowane są zawsze do wieku, możliwości i potrzeb, a także zainteresowań małego pacjenta. Logopeda wykorzystuje najskuteczniejsze metody pracy, dzięki czemu spotkania są ciekawe, atrakcyjne i skuteczne. Ćwiczenia odbywają się indywidualnie lub w formie zajęć grupowych , a rodzice mogą towarzyszyć dziecku w gabinecie w trakcie zajęć logopedycznych. Po każdych zajęciach dziecko otrzymuje zalecenia i pakiet ćwiczeń.