Konkurs "Rowerem do kultury" - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Konkurs "Rowerem do kultury"

Ważne wydarzenia > 2018/19

ROWEREM DO KULTURY

W dniu 19 września 2018r nasza szkoła uczestniczyła w konkursie "Rowerem do kultury" Osiem szkół w 10 osobowych składach zmierzyło się z różnego rodzaju zadaniami w Muzeum Wsi Radomskiej.
Uczestnicy przejechali trasami rowerowymi wyznaczonymi na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. Przebiegały one przez tartak z Molend, zagrodę z Chomentowa, z Klonówka, chałupę "biedniacza" z Bartodziejów, remizę, zagrodę z Alojzowa aż do dworu z Pieczysk. W międzyczasie rowerzyści pokonywali również tor sprawnościowy.
Konkurs "Rowerem do kultury to jednak nie tylko zabawa, ale też nauka. Dariusz Piątek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu tłumaczy, że celem jest tak naprawdę pokazanie bezpiecznych zachowań na drodze.
W konkurs włączyła się również Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. Podinspektor Stanisław Popiel przypomniał o obowiązkowych elementach u każdego rowerzysty - światłach z przodu i z tyłu, sprawnym hamulcu i dzwonku. Dla własnego bezpieczeństwa rowerzysta również powinien posiadać kask i kamizelkę odblaskową.
Najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie ze szkoły podstawowej nr 18 w Radomiu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

1. Mateusz Wójcik VIIa
2. Mateusz Prawda VIa
3. Piotr Sułek VIb
4. Dawid Sułek Va
5. Katarzyna Traczyk Va
6. Pola Konarska Vb
7. Maciej Bukalski Vb
8. Lena Zgierska Va
9. Filip Cholewa Vb
10. Maja Kanecka IVc

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okazałe zestawy dla rowerzystów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Taty Filipa Cholewy
za pomoc w transporcie rowerów na konkurs. Dziękujemy!!!