KLASY IV-VIII - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

KLASY IV-VIII

Innowacje

INNOWACJE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

„Sportowe talenty-poznaj nasze sportowe miasto”

: mgr Maciej Lesisz

Program innowacyjny skierowany do chłopców z klas 4-6.
W ramach zajęć uczniowie naszej szkoły raz w tygodniu w każdy poniedziałek
w godzinach 15.05-16.30 będą podnosić swoją sprawność fizyczną przy pomocy gier zespołowych:

• piłki nożnej,

• piłki siatkowej

• piłki ręcznej.

Dodatkowo uczniowie uczęszczający na zajęcia odwiedzą wspólnie z nauczycielami sportowe areny naszego miasta, a będą to mecze Radomiaka Radom, Rosy Radom oraz Czarnych Radom.

We wtorek 17 kwietnia uczniowie naszej szkoły rozgrywali mecze półfinałowe w piłce nożnej
w ramach XIV Radomskiej Olimpiady Młodzieży.

Po meczach pełnych emocji doznaliśmy dwóch minimalnych porażek. Organizatorzy zawodów chwalili nasz zespół a trzeba zaznaczyć, iż  naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych.

PSP 5 - PSP 2
1:2 bramka: Rosiak
PSP 5 - PSP 34
2:3 bramki: Rosiak, Czarnecki

Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 reprezentowali:
Michał Górecki
Jan Wilewski
Mateusz Grzegorczyk
Oliwier Wojciechowski
Maciej Sulima
Kacper Klimkiewicz
Aleks Rosiak
Fabian Czarnecki
Wiktor Staniewski

Trener: Pan Maciej Lesisz

W ramach programu innowacyjnego "Sportowe talenty-poznaj nasze sportowe miasto" uczniowie  naszej szkoły wybrali się na mecz pomiędzy RKS Radomiak Radom - Gwardia Koszalin. Nasi chłopcy w tym dniu tak mocno kibicowali drużynie, że ta wygrała aż 5:0. Korzystając z okazji nasi uczniowie zbierali autografy od piłkarzy oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Dziękujemy  za zaproszenie i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!!!