Jesienne Dary Natury - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Jesienne Dary Natury

Ważne wydarzenia > 2018/19

28  września 2018 r. w naszej szkole odbył się
Happening „Jesienne dary natury”

Swoją obecnością zaszczycili nas Wiceprezydent Miasta Radomia Pan Jerzy Zawodnik, Radny Rady Miejskiej w Radomiu Pan Dariusz Chłopicki, Radny Rady Miejskiej w Radomiu Pan Ryszard Fałek, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Radomiu Pan Tomasz Korczak, Przewodniczący Sekcji Regionalnej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Radomiu Pan Adam Słomka.
Piknik uświetniły występy artystyczne najmłodszych uczniów klas I-IV PSP nr 5 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych PP nr 2 i PP nr 15. Zaprezentowano radosne  piosenki o tematyce jesiennej, które razem z młodymi artystami śpiewała zgromadzona publiczność.
Atrakcją happeningu był występ zespołu „
Raz na ludowo” z Lesiowa oraz potańcówka z kapelą Zdzisława Kwapińskiego, podczas której odbyły się warsztaty tańców ludowych. Wszystkich zachwyciły również kosze z jesiennymi darami natury przygotowane przez uczniów i ich rodziców.
Na stałe w tradycję festynów w PSP nr 5 wpisały się również atrakcje sportowe, tym razem była to miniolimpiada jesienna, podczas której uczniowie konkurowali w biegu długim, biegu krótkim oraz tenisie stołowym.
Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy motocyklem udostępniony przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, malowanie koszulek metodą sitodruku oraz tradycyjnie już przygotowana przez rodziców słodka kawiarenka, a także zupa, chleb z wiejskim smalcem i grill.
Pogoda nie zawiodła, choć zanosiło się na to, że będzie padać. Doskonałe humory, energia festynu przegoniła groźne chmury i mimo chłodu wszyscy bawili się wspaniale.