Jasełka_2018 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Jasełka_2018

Ważne wydarzenia > 2018/19

JASEŁKA 2018

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadzili goście z Przedszkola nr 15, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia dla naszych uczniów, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
W drugiej części uczniowie klas 6b, 7a i 8b zapoznali społeczność szkolną ze zwyczajami Bożonarodzeniowymi z różnych krajów Europy – Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Danii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji i oczywiście z Polski, a uczniowie klasy 4c zagrali na fletach i dzwonkach kolędę „Lulajże Jezuniu”.
Po inscenizacji wręczono nagrody w konkursie na Rodzinny Stroik Bożonarodzeniowy.

Na zakończenie głos zabrała Pani wicedyrektor Ewa Dziwisz, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.