Festyn Rodzinny_2018 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Festyn Rodzinny_2018

Ważne wydarzenia > 2017/18

„Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba”
FESTYN RODZINNY

25  maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Dąbrowskiej odbył się Festyn Rodzinny  pod hasłem „Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba” dla całej społeczności Osiedla XV- lecia.
Festyn zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomiu, Parafia Matki Bożej Miłosierdzia, Caritas – grupa parafialna przy parafii MBM przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
i Caritas Diecezji Radomskiej.

Swoją obecnością Festyn zaszczycili Prezydent Miasta Radomia Pan Radosław Witkowski, Poseł na Sejm RP Pan Leszek Ruszczyk, Proboszcz Parafii MBM ks. dr prał. Wiesław Taraska oraz ks. Marcin Grządziela, Radny Rady Miejskiej w Radomiu Pan Kazimierz Woźniak, Radny Rady Miejskiej w Radomiu Pan Dariusz Chłopicki.

Uczniowie wraz z rodzicami bawili się wyśmienicie, konkurowali ze sobą w takich zmaganiach jak: Quiz rodzinny, rozpoznawanie smaków, jedzenie jabłka na sznurku, konkurs wiedzy o szkole, konkurs wiedzy
o ruchu drogowym.

Piknik uświetniły występy artystyczne najmłodszych dzieci z oddziału 0 oraz klas I – III  piosenki, teatrzyk, tańce, recytacje.

Atrakcją były popisy talentów gości ze Szkoły Tańca RockStep, Fabryki Tańca Idol, Szkoły Karate, Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Skórzano – Odzieżowych, Stylizacji i Usług.

Na stałe w tradycję festynów w PSP nr 5 wpisały się również atrakcje sportowe: mecz piłki nożnej reprezentacja PSP nr 5 kontra Radomiak Radom, Turniej Akademii Młodego Piłkarza, Turniej siatkówki dziewcząt, Mecz Rodzice kontra dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy chemiczne oraz zamek dmuchany, malowanie koszulek metodą sitodruku, bicykl,  pokazy dronów, przejażdżka koniem oraz tradycyjnie już przygotowana przez rodziców słodka kawiarenka, a także żurek, popcorn i grill.

Pogoda nie zawiodła, choć zanosiło się na burzę, doskonałe humory, energia festynu przegoniła groźne chmury.

DZIĘKUJEMY
wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu-
rodzicom, uczniom, nauczycielom, Parafii MBM, Caritas, MOPS oraz

SPONSOROM: