Festyn Dla Mamy i Taty - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Festyn Dla Mamy i Taty

Ważne wydarzenia > 2018/2019

24  maja 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Dąbrowskiej
odbył się

dla całej społeczności Osiedla XV- lecia

Festyn zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomiu, Parafia Matki Bożej Miłosierdzia, przy współpracy
Centrum Aktywności Lokalnej i Caritas Diecezji Radomskiej.

Swoją obecnością Festyn zaszczycili Poseł na Sejm RP Pan Leszek Ruszczyk, kandydat do europarlamentu Pan prof. Dariusz Rossati, inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Pani Irena Mączyńska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pan Marcin Ciążkowski.
Piknik uświetniły występy artystyczne najmłodszych uczniów z  klas I – III, których tematyka była związana z Mamą i Tatą. Uczniowie wraz z rodzicami bawili się wyśmienicie.
Niewątpliwą atrakcją festynu była musztra w wykonaniu uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica z Oddziałami Integracyjnymi
,  prezentacja uzbrojenia i sprzętu 6 Batalionu Obrony Terytorialnej oraz pokaz różnych technik walki Radomskiego Klubu Kyokushin Radom.
Na stałe w tradycję festynów w PSP nr 5 wpisały się również atrakcje sportowe: turniej piłki nożnej, mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele. W tym roku można było aktywnie spędzić czas na  trampolinie udostępnionej przez JUMP WORLD Radom.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy chemiczne, malowanie koszulek metodą sitodruku, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, wystawa prac uczniów „Kwiaty dla Mamy i Taty” oraz tradycyjnie już przygotowana przez rodziców słodka kawiarenka i popcorn.
Pogoda nie zawiodła, choć zanosiło się na deszcz, doskonałe humory, energia festynu przegoniła groźne chmury.