Dzień Św. Patryka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Dzień Św. Patryka

Konkursy > Archiwum konkursów

17 marca (piątek) 2017r.
Dniem Świętego Patryka w naszej szkole!
17 marca w naszej szkole królował kolor zielony.
Dzieci i nauczyciele - mieli na sobie coś zielonego lub przyczepiali do ubrania zieloną koniczynkę.
Naprzeciwko wejścia do szkoły umieszczona była gazetka z informacjami i ciekawostkami
na temat Dnia św. Patryka i Irlandii, a wszystko to dlatego, że obchodziliśmy Dzień św. Patryka.
Dzień ten miał przybliżyć uczniom  kulturę,  tradycję Irlandii, a także stać się okazją do poszerzenia słownictwa z j. angielskiego.
Irlandczycy w dniu 17 marca  obchodzą święto swojego patrona - św. Patryka.
Dzień ten świętują hucznie również poza Irlandią, na całym świecie.
Uczniowie klas 1-3 tworzyli projekty pt. „Kolaż o Irlandii”, dzięki któremu  poznali irlandzkie symbole narodowe,  ciekawostki o życiu św. Patryka. Uczniowie klas 4-6 mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Dniu św. Patryka,  biorąc udział w quizie z nagrodami -niespodziankami.
Dzień ten był okazją do połączenia nauki ze świetną zabawą.

(więcej zdjęć w zakładce GALERIA)

17 marca (piątek) 2017r.
Dniem Świętego Patryka w naszej szkole!

W ramach obchodów tego dnia  zapraszamy
Wychowawców, Nauczycieli  i Uczniów klas I-VI do:

• udziału w zabawie pt. „Zielono mi”.
Uczniowie i nauczyciele klas I-VI mogą w tym dniu posiadać zieloną koniczynkę jako element stroju (np. we włosach, przypiętą do bluzki lub jako opaskę na głowie, ręce)
Uczniowie, którzy będą mieli  zieloną koniczynkę mogą poprosić nauczycieli o niezadawanie w tym dniu pracy domowej.

• udziału w konkursie dla klas 1-3 na wykonanie kolażu o Irlandii i/lub św. Patryku w kształcie koniczyny (format pracy A1). Prace należy oddawać do nauczycieli j. angielskiego do dn. 16 marca (*konkurs klasowy).

• udziału w  quizie   w dniu 17 marca dla klas 4-6  - na temat legendy o św. Patryku, obchodów Dnia Świętego Patryka oraz ciekawostek o Irlandii.
Quiz będzie dostępny 17 marca na parterze przy tablicy ogłoszeń. Rozwiązany i podpisany quiz wrzucamy do urny. Wśród poprawnych odpowiedzi rozlosujemy 3 nagrody niespodzianki.

Życzymy miłej zabawy!
Nauczyciele języka angielskiego