Dzień Św. Patryka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Dzień Św. Patryka

Galeria > 2015/2016

W piątek 18 marca w szkole obchodzony był Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii (z konieczności przeniesiony z 17 marca).       Dzieci tego dnia brały udział w konkursie na najbardziej zieloną klasę, w konkursie wiedzy o św. Patryku i Irlandii oraz przygotowały prace plastyczne do legendy o św. Patryku. W konkursie  na „Najbardziej zieloną klasę” zwyciężyła klasa 0  „c”, drugie miejsce zajęły:      klasa: 1 „b” i 1 „c” a trzecie klasy: 0 „a” i  1 „a”. Cztery klasy zostały wyróżnione: 2 „a”, 3 „b”, 4 „b”,  6 „a”. Wszystkie dzieci dostały nagrody i upominki ufundowane przez nauczycieli j. angielskiego – organizatorów obchodów.