Działania Samorządu - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Działania Samorządu

Strefa Ucznia > Samorząd Uczniowski
 

Działania Samorządu Uczniowskiego  2016/2017


21 listopada, w Światowym Dniu Życzliwości, z inicjatywy samorządu wyrosło " drzewko życzliwości" obsypane listkami, na których uczniowie i nauczyciele pisali miłe słowa, pozdrowienia, życzenia integrujące naszą szkolną społeczność.
16 listopada samorząd przygotował wystawę plakatów promujących idee tolerancji z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Plakaty zostały wykonane przez przedstawicieli klas 3-6 pod kierunkiem wychowawców.
28 października przewodniczący samorządu aktywnie uczestniczył
    w uroczystości ślubowania klas pierwszych, najmłodsi koledzy zdali egzamin celująco i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.
17 października, na akademii, z okazji Dnia Edukacji Narodowej nastąpiło  zaprzysiężenie przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017.


W
e wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego poprzedzone kampanią wyborczą.
Przewodniczący:
Dominik Skórnicki – klasa 6a
Zastępcy:
Mateusz Grzegorczyk – klasa 5a
             
Mateusz Fajdek – klasa 4a


 

Działania Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas

- we wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego poprzedzone kampanią wyborczą.
Przewodniczący: Jakub Chamela – klasa 6b
Zastępcy: Wiktoria Szewczyk – klasa 6a
                Dominik Skórnicki – klasa 4a
- we październiku Samorząd wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas i Nauczycielami od przyrody, wziął udział w akcji „Pola Nadziei 2015”. Jest to międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na raka. Na terenie szkoły zostało posadzonych 100 cebulek żonkili. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, odbędzie się pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjum, a ofiarodawcy otrzymają kwiat żonkila lub jego symbol.
- 7 października 2014 wzięliśmy udział w zbiórce odzieży używanej. Kampania była współorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. Hasło akcji brzmiało: „Oddaj, nie marnuj”. Uczniowie naszej szkoły przekazali 228,4 kg odzieży oraz maskotek. Dzięki temu szkoła pozyskała 68,40  zł. z przeznaczeniem na obiady dla uczniów
z rodzin w trudnej sytuacji.

- w dniach 24.11.2014 – 05.12.2014 odbędzie się XV edycja akcji: „Góra Grosza”
Celem akcji jest zebranie funduszy na organizację pomocy dla domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych.

- 27 listopada zostanie zorganizowana przez Samorząd dyskoteka andrzejkowa dla klas
4-6 w godz. 16.00 – 18.00
- W dniach 28.11 – 29. 11 Samorząd Szkolny i SKC we współpracy z Radomskim Bankiem Żywności przeprowadzi przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepie „Polo Market”. Wolontariusze będą zbierać żywność, która zostanie przekazana rodzinom z naszej szkoły będącym w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.
- Od listopada 2014 codziennie przed godziną 8.00 losowany jest tzw. „szczęśliwy numerek”
- Od września do końca roku szkolnego zbieramy nakrętki. Działanie to realizujemy we współpracy z nauczycielami przyrody. Celem zbiórki jest pomoc rodzinie, w której jest dwoje chorych dzieci wymagających długoterminowej, kosztownej rehabilitacji. W październiku przekazaliśmy 22 kg zebranych przez uczniów nakrętek.

 

Zapraszamy do internetowej gry edukacyjnej "Poprawa wiedzy o bezpieczenstwie"
Questcity


We wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego i na Rzecznika Praw Ucznia.
Jakub Chamela z klasy 6b został wybrany przewodniczącym szkoły.
Wiktoria Szeczyk z klasy 6a jest zastępcą przewodniczącego oraz Piotr Kargulewicz z klasy 6b - skarbnikiem.

Rzecznikiem Praw Ucznia kolejny raz został Pan Wojciech Kaczmarski.

6 października 2014 r. przewodniczący Samorządu Uczniowskiego zlożył przysięgę, żę będzie  godnie reprezentował wszystkich uczniów w szkole i rzetelnie wypełniał swoje obowiązki.

 
 

Z okazji obchodów Dnia Dziecka przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas III – VI z PSP nr 5 w Radomiu mieli możliwość zwiedzania Urzędu Miejskiego  w ramach akcji „Strach ma wielkie oczy, czyli nie taki urząd straszny”.  Uczestnicy „spaceru po urzędzie” mieli okazję zobaczenia gabinetów Pana Prezydenta i jego zastępców, Sekretarza, Skarbnika oraz innych pomieszczeń Urzędu. Uczniowie mogli porozmawiać z urzędnikami o tym, jak na co dzień wygląda ich praca i poszerzyć również wiedzę na temat funkcjonowania instytucji.

 
 

15.02.2014 r. wolontariusze z naszego samorządu uczniowskiego pomagali w zabawie choinkowej, zorganizowanej przez Caritas działający przy parafii MBM.
Zabawa odbyła się w "Arce".
14.02.2014
r. to dzień karnawałowy w naszej szkole. Samorząd zorganizował dyskotekę dla klas 4-6. Dekoracja, muzyka, czynności porządkowe nie sprawiły uczniom kłopotu. Mała sala gimnastyczna wybrzmiewała głośną muzyką, śpiewem uczestników i tupotem tańczących.
Klasy młodsze również bawiły się na balu karnawałowym w dużej sali gimnastycznej, nie zabrakło starszych kolegów, którzy w ramach współpracy z minisamorządem pomagali wychowawcom klas 0-3.
Obchodziliśmy także dzień św. Walentego.
Samorząd uczniowski dostarczał walentynki do adresatów ze wszystkich klas naszej szkoły. Przez kilka dni działała poczta walentynkowa, miłe przesyłki można było umieszczać w skrzynce pocztowej szkoły
w bibliotece, a potem SU uporządkował listy, liściki, pocztówki       i wręczał odbiorcom.
17.01.2014
r. samorząd gościł w szkole dzieci objęte pomocą MOPSu. Zorganizował dla nich zabawę choinkową. Przygotował tańce, gry, konkursy, drobne upominki.
Było kolorowo i wesoło.
W grudniu dokonano podsumowania charytatywnej akcji "Góra Grosza".
Samorząd klas starszych i młodszych prowadził zbiórkę grosików. Może nie "górę", ale "kopczyk" udało się zebrać. Ważny dla nas  był udział  w akcji i szczera chęć pomocy potrzebującym.
Wraz ze Szkolnym Klubem Miłośników Przyrody objęliśmy opieką jeden   z boksów dla bezdomnych psów w Schronisku dla zwierząt.
30.11.2013
r. wolontariusze brali udział w świątecznej zbiórce żywności - akcji Radomskiego Banku Żywności .Produkty spożywcze przyjmowaliśmy od darczyńców
w sklepie "Tęcza". Nasz samorząd aktywnie włącza się     w działalność charytatywną.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego