Działania świetlicy - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Działania świetlicy

TYPY I RODZAJE ZAJĘĆ

W pracy świetlicy szkolnej stosujemy poszczególne typy  i rodzaje zajęć.

Zajęcia umysłowe
Czytelnictwo czasopism i książek, zajęcia biblioteczne, konkursy, zgaduj – zgadula, opowiadanie i czytanie bajek i baśni, audycje radiowe i telewizyjne, filmy o walorach naukowych, nauka własna.
Zajęcia artystyczne

Rysunek, malarstwo, grafika, itp., recytacje, teatr lalek, zajęcia wokalne, rytmiczne i muzyczne, wystawy prac.
Zajęcia rozrywkowe

Gry i zabawy ze śpiewem, przy muzyce, stolikowe, konkursy sprawnościowe, tańce towarzyskie, rozwiązywanie szarad, rebusów, zagadek, audycje  i filmy o charakterze rozrywkowym.
Zajęcia praktyczno-techniczne

Prace z papieru, sznurka, mas plastycznych i tworzyw. Prace z wykorzystaniem odpadów ekologicznych. Zajęcia przyrodnicze.
Zajęcia sportowe i turystyczne

Gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem przyborów tj. piłki, skakanki, gumy, hula-hop, hulajnogi, ringo. Rozgrywki, turnieje, gimnastyka. Spacery, wycieczki.  Organizowanie wystaw, loterii i kiermaszy.
Zajęcia opiekuńcze indywidualne

Nauka samoobsługi (mycie, sprzątanie); ćwiczenia usprawniające manualnie, poprawa wymowy, ćwiczenia w czytaniu, pisaniu, mówieniu i liczeniu.

Wielkanoc tuż tuż...  - prace dzieci na zajęciach plastycznych w świetlicy

Świetlica szkolna oraz Kubuś Puchatek i przyjaciele
w dniu 8 lutego 2018 r. (tłusty czwartek)
w godzinach 14.30 - 16.30
zaprosili wszystkie dzieci zapisane  do świetlicy
na
Bal Karnawałowy
do zaczarowanego miejsca czyli Stumilowego Lasu

Wspólna zabawa i pomysłowe, oryginalne jedyne w swoim rodzaju przebrania sprawiły, że zabawa długo pozostanie w pamieci dzieci.

6 grudnia obchodziliśmy przemiły dzień w naszej szkole - MIKOŁAJKI.
Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.
W świetlicy dzieci wysłuchały legendy o św. Mikołaju. Wychowawcy świetlicy zorganizowali również konkurs z ciekawymymi zagadkami.

więcej zdjęć w GALERII

30 listopada 2017 r.
ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY
W SZKOLNEJ ŚWIETLICY

więcej zdjęć w GALERII

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W całej szkole można było znaleźć ślady pozostawione przez misie, na każdego znalazcę śladu w świetlicy czekała słodka niespodzianka. W świetlicy można było obejrzeć rysunki misiów, wykonane przez uczniów podczas zajęć plastycznych. W tym dniu wychowawcy zorganizowali wiele zabaw dla dzieci związanych z pluszowymi Misiami. W bibliotece na uczniów czekało mnóstwo pluszowy hej misiów oraz zagadki. Każdą klasę odwiedziły dwa Misie, które częstowały uczniów słodkościami.