Być jak Ignacy - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Być jak Ignacy

Projekty > 2017/2018

„Być jak Ignacy” to program edukacyjny przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych. Projekt zakłada prowadzenie zajęć w ramach koła naukowego.

Program „Być jak Ignacy” to wielka naukowa przygoda dla dzieci, jak i nauczycieli.

Chcemy inspirować, zachęcać do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży, bo właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogliby się wzorować oraz przekonanie o tym, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

W tej edycji przedstawimy dorobek: Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Prószyńskiego oraz Stefana Drzewieckiego.

W ten sposób zaspakajamy nie tylko dziecięcą pasję wiedzy, ale też kształtujemy u najmłodszych postawę patriotyczną.