Bezpieczna Szkoła Tirka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Bezpieczna Szkoła Tirka

Projekty > 2017/2018

W ramach akcji „Bezpieczna Szkoła Tirka", która ma na celu promowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań na drodze, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego 26 kwietnia 2018 r. odwiedzili naszą szkołę. Podczas przeprowadzanych prelekcji inspektorzy  dokładnie omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przybliżyli dzieciom obowiązki, które wykonywane są przez nich podczas codziennej służby.
Po zakończeniu pogadanki dzieci miały okazję obejrzeć specjalistyczne  pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego wykorzystywane do kontroli  elektronicznego poboru opłat oraz w mini miasteczku ruchu drogowego zastosować zasady bezpiecznego poruszania się na drogach. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały od inspektorów i krokodylka Tirka upominki w postaci odblasków, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze.
Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się również maskotka  inspekcyjna – Krokodylek Tirek.