BeeHappy - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

BeeHappy

Ważne wydarzenia > 2016/17

Uczniowie oddziałów 0a, 0b, 0c przyłączyli się do akcji „BeeHappy” organizowanej przez Centrum Helen Doron Radom.

Jest to akcja na rzecz ochrony pszczół i dzikich zapylaczy, których populacja drastycznie spada. Jej uczestnicy działają w obronie naturalnego środowiska, uczą się nowych ról społecznych, stają się obrońcami przyrody – MŁODYMI BOHATERAMI.

Nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów 0a, 0b, 0c w dniu 10.05.2017r. posadzili 4 derenie i 5 jaśminowce w zakątku
dla pszczół. Jaśminowce i derenie dają pyłek i nektar pszczołom i dzikim zapylaczom, oczyszczają powietrze, pachną i są piękne.

Etapy akcji:
• Certyfikowane sadzonki roślin miododajnych bezpłatnie przekazuje Centrum Helen Doron Radom.
• Uczniowie sadzą rośliny w lokalnym środowisku, przy szkole
• Przesyłamy do Centrum Helen Doron zdjęcia i film dokumentujący pracę dzieci.
• Dbamy o rośliny.
• Poznajemy życie pszczół
, rysujemy pszczoły, kwitnące drzewa.
• Bierzemy udział w wielkim finale i losowaniu nagród, które odbędzie się
4 czerwca 2017 roku o godzinie 16.00 w Muzeum Wsi Radomskiej podczas Wyprawy Rodzin BEE happy z Centrum Helen Doron Radom.

Nagroda główna: Piknik integracyjny z jazdą konną dla grupy 35 osób, ufundowany przez Stajnię Carino.