Akademia Bezpiecznego Puchatka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Projekty > 2017/2018

"AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

Koordynator szkolny: p. Wioletta Gromek

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to program edukacyjny o charakterze społecznym organizowany cyklicznie począwszy od roku szkolnego 2009/2010. Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” obejmuje corocznie swoim zasięgiem wszystkie województwa w Polsce. Program skierowany jest do uczniów klas I szkół podstawowych.

Materiały programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupiają się na tematyce bezpieczeństwa          w trzech obszarach aktywności dziecka: w domu, w szkole i w drodze do szkoły. Omówione zostaną zasady bezpiecznej zabawy wraz sytuacjami , które mogą być dla dzieci niebezpieczne. W tegorocznej edycji programu materiały zostały wzbogacone o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu. Dodatkowo przekazujemy dzieciom przydatne informacje związane z efektywnym zapamiętywaniem, treningiem koncentracji, nauki selekcji informacji      i rozwijaniem kreatywności. W czasie programu dzieci będą uczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego oraz reagowania w przypadku zagrożeń.

Program jest przygotowywany we współpracy z: Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii  i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.