2018/2019 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Odkryte Talenty

.
Uczniowie klasy 8b reprezentujący naszą szkołę nie mieli sobie równych wśród 12 drużyn biorących udział w Międzyszkolnej Grze Miejskiej
NA PLANSZY MIASTA "Nauka łatwa, prosta i....... przyjemna?"

pod opieką p. A. Łyjak zajęli I miejsce
zdobywając 106 punktów na 107 możliwych

Po raz kolejny pokazali, że są mistrzami. GRATULACJE!!!

. 0 + 1 % 2 - 3 \  4 + 5  % 6 * 7 - 8 % 9 + 0
Wielki sukces naszych matematyków!!!
Uczniowie klasy 6a Kacper Jaskólski i Miłosz Wieteska
pod opieką p. Jolanty Skladanek
zdobyli II miejsce w Konkursie Matematyczno-Informatycznym M@TIK GRATULACJE!!!

III miejsce indywidualnie dla Kacpra Jaskólskiego
w Powiatowym Konkursie  "Komputerowy Rower"

Na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu w dniu 17 stycznia 2019 r. odbył się XII Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pt. "Komputerowy Rower".

Kacper Jaskólski, uczeń klasy VIa, zajął III miejsce indywidualnie na 36 uczestników.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. Do konkursu należało zgłosić jedną trzyosobową drużynę, która powinna wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz sprawnością na komputerowym miasteczku ruchu drogowego. W konkursie wzięło udział 12 drużyn z powiatu radomskiego. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu oraz Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnych konkursach!

Uczniowie naszej szkoły w turnieju halowym
w  ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży zajęli III miejsce
.

To duży sukces naszych uczniów, którzy bez problemów najpierw wyszli z grupy, a później wygrali swoje mecze w grupie półfinałowej. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce i z tego powodu jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Szkołę reprezentowali:
Zbyszek Fedorowicz