2017/2018 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

„Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT”

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Poniedziałek   8.00 – 15.30

Pracownikami biblioteki szkolnej są:
Pani Barbara Jabłońska

Filip Janus  kl.3a
Jagoda Błaszczyk  kl.3c
Aleksandra Jasińska  kl.3c

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody – niespodzianki !                                                           Gratulujemy!

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W całej szkole można było znaleźć ślady pozostawione przez misie, na każdego znalazcę śladu w świetlicy czekała słodka niespodzianka. W świetlicy można było obejrzeć rysunki misiów, wykonane przez uczniów podczas zajęć plastycznych. W tym dniu wychowawcy zorganizowali wiele zabaw dla dzieci związanych z pluszowymi Misiami. W bibliotece na uczniów czekało mnóstwo pluszowy hej misiów oraz zagadki. Każdą klasę odwiedziły dwa Misie, które częstowały uczniów słodkościami.

PAŹDZIERNIK

Już od kilkunastu lat w październiku obchodzimy święto bibliotek szkolnych, które z czasem, z jednodniowego wydarzenia, przekształciło się w Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – najdłuższe święto w szkole, święto nie tylko nauczycieli bibliotekarzy, ale przede wszystkim uczniów, czytelników, użytkowników biblioteki czy osób poszukujących informacji. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.
W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: “Książka nas łączy”.
W  naszej  szkole  biblioteka  zorganizowała  m.in.:
- konkurs plastyczny „Portret mojego ulubionego bohatera literackiego”,
- okolicznościową wystawę propagującą  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych,

W ramach twórczych zajęć „Piątki na piątkę”:
- konkurs czytelniczo-literacki,
- 2 mini-konkursy scrabblowe (układanie wyrazów z wylosowanych liter),
– wspólne rysowanie plakatu „Dary Jesieni”.

W październiku nasza biblioteka wzbogaciła się także o 116 książek pozyskanych w ramach akcji „Każda książka znajdzie swojego czytelnika” – są to książki podarowane bibliotece szkolnej przez uczniów, nauczycieli, rodziców .