2017/2018 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Julia Wolszczak z kl. 5b
zdobyła    II miejsce
w tańcu solo
na Turnieju Tańca Nowoczesnego.
Turniej odbył się w PSP 15 w Radomiu. Julia w takim konkursie brała udział po raz pierwszy, solidne się do niego przygotowała, trenowała wytrwale i osiągnęła sukces.

GRATULUJEMY !

Gratulacje dla uczniów 7b, Bartłomieja Adamczyka i Filipa Adamczyka
którzy uczestniczyli w IV Radomskim Historycznym Konkursie Gier Planszowych.
Filip zajął I miejsce, a Bartek miejsce IV. To kolejny raz, gdy triumfują w konkursie.

Awans do półfinału
XIV Radomskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców!!!

Uczniowie naszej szkoły awansowali do półfinału rozgrywek w mini piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna w fazie grupowej na trzy mecze dwa wygrała z PSP nr 7 oraz z PSP nr 1 i jeden przegrała z PSP nr 4. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce
w grupie i z niecierpliwością czekamy na półfinał, który zostanie rozegrany dopiero na wiosnę. Gratulacje dla chłopców należą się tym większe, ponieważ naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 4-6.
Szkołę reprezentowali:
1.Jan Wilewski
2.Michał Górecki
3.Maciej Sulima
4.Krystian Smurzyński
5.Mateuesz Grzegorczyk
6.Aleks Rosiak
7.Fabian Czarnecki
8.Oliwier Wojciechowski
9.Klimkiewicz Kacper
10.Wiktor Staniewski
Wyniki meczów, strzelcy goli:
PSP 4 – PSP 5 7:2 (Rosiak,Wojciechowski)
PSP 7 – PSP 5 1:6 (2 Rosiak, 2 Czarnecki, Grzegorczyk, Smurzyński)
PSP 1 – PSP 5 0:2 (2 Rosiak)

TALENTY W KATEGORII TANIEC

Weronika Pernal uczennica kl.7a uczestniczyła w XV Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym Magia tańca w Ostrowie Wielkopolskim. Z zespołem Arabesqa zajęła I miejsce za prezentację Menuet oraz Retrospekcje w kategoria taniec klasyczny i neoklasyczny oraz Kalinka w kategorii taniec ludowy.

14.10.2017r. Aleksandra Fedorowicz uczennica kl.6a u z zespołem " Pajęczarki" oraz p. Anną Stawczyk brała udział w Mistrzostwach Świata w miejscowości Pancewo w Serbii.
Trio "Przyjaciólki" czyli Ola, Hania i Marysia zajęło II miejsce.

Aleksandra Fedorowicz uczennica kl.6a uczestniczyła w
XV Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym "Magia Tańca" w Ostrowie Wielkopolskim.
Zajęła  III miejsce w kategorii taniec współczesny modern.
Natomiast z zespołem Arabesqa      I miejsce za prezentację "Menuet" oraz Retrospekcje" w kategorii taniec klasyczny i neoklasyczny oraz "Kalinka" w kategorii taniec ludowy.
Z zespołem Pas de chat      I miejsce w kategorii taniec współczesny Jazz za układ "Sing, sing, sing".

TALENTY SPORTOWE

17.10.2017 Aleksandra Fedorowicz ucznnica kl. 6a uczestniczyła w XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie reprezentowała naszą szkołę.
Zajęła VI miejsce i zakwalifikowała się do etapu regionalnego.

Małgosia Zawadzka, uczennica klasy 6b to utalentowana łuczniczka