2016/2017 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Uczennice naszej szkoły
Aleksandra Fedorowicz, kl. 5a
Weronika Pernal kl. 6a
wraz z koleżankami z zespołu Arabesqa zajęły I miejsce w kat. grupy ballet/pointe juniors za układ "Bajadera"  oraz I miejsce w kat. formacje ballet/pointe juniors za układ "Menuet"

Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w
V Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym "Matematyczne Potyczki".

Po ośmiu konkurencjach na pierwszym miejscu podium uplasowali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu,

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu oraz
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu.

Drugie miejsce należało do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28. Natomiast brąz w "Matematycznych Potyczkach" wyliczyli sobie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 oraz Zespołu Szkół Muzycznych.

23 maja 2017 r. odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych
z udziałem Mazowieckiej Wicekurator Oświaty p. Doroty Skrzypek.

Uczniowie naszej szkoły zostali LAUREATAMI dwóch konkursów

Julia Kowalczyk - język polski

Dawid Góźdź - matematyka

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2017

V miejsce w ramach XIII RADOMSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

W zawodach organizowanych przez SZS wzięło udział 24 szkoły z Radomia. W grupie finałowej (6 najlepszych szkół) nasza szkoła przegrała dwa mecze po 1:0 oraz trzy spotkania zremisowała.

PSP 5 reprezentowali:
1.Jan Wilewski
2.Aleks Rosiak
3.Mateusz Grzegorczyk
4.Krystian Smurzyński
5.Nikolas Dohojda
6.Maciej Sulima
7.Fabian Czarnecki
8.Kamil Greljak
9.Antoni Sagan

VI miejsce w Noworocznym Halowym turnieju Piłki Nożnej  Klas IV o Puchar Dyrektora PSP 33 w Radomiu.

Rywalizacja miała na celu przygotować uczniów do przyszłorocznej XIV RADOMSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW.
PSP 5 reprezentowali:
1.Szymon Skalski