2016/2017 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Zastępcy: Mateusz Grzegorczyk – klasa 5a

Mateusz Fajdek – klasa 4a

Działania Samorządu Uczniowskiego  2016/2017

21 listopada, w Światowym Dniu Życzliwości, z inicjatywy samorządu wyrosło " drzewko życzliwości" obsypane listkami, na których uczniowie i nauczyciele pisali miłe słowa, pozdrowienia, życzenia integrujące naszą szkolną społeczność.
16 listopada samorząd przygotował wystawę plakatów promujących idee tolerancji z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Plakaty zostały wykonane przez przedstawicieli klas 3-6 pod kierunkiem wychowawców.
28 października przewodniczący samorządu aktywnie uczestniczył
    w uroczystości ślubowania klas pierwszych, najmłodsi koledzy zdali egzamin celująco i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.
17 października, na akademii, z okazji Dnia Edukacji Narodowej nastąpiło  zaprzysiężenie przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017.

24 marca 2017 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział
w szkolnym etapie „Konkursu Wiedzy o Prawie”,
organizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych
w ramach programu "Szkoła bliższa prawu".

Uczniowie kl.6a, Maciej Krukowski i Dominik Skórnicki  zmagali się z testem zawierającym 50 pytań, następnie w formie ustnej prezentacji omawiali zagadnienia z zakresu  prawa.
Obaj uczestnicy zakwalifikowali się do kolejnego, regionalnego, etapu konkursu.

Pieczę nad przygotowaniem uczniów sprawowali nauczyciele-opiekunowie Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole, a nad prawidłowością przebiegu konkursu przedstawiciel organizatora, radca prawny.

Gratulujemy i życzymy powodzenia !