2015/2016 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Odkryte Talenty

12.04. 2016 r.
Małgorzata Maj -  kl. 3a  została laureatką konkursu „Bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Bezpieczne Miasto” i Straż Miejską w Radomiu-  (II miejsce).

20.04.2016 r.

Małgorzata Maj – kl. 3a otrzymała nagrodę w konkursie  - "Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko" - zorganizowanym  przez Stowarzyszenie „Bezpieczne Miasto” wspólnie z Polskimi Liniami Kolejowymi- Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku Kamiennej.

07.4 2016 r.
Dawid Góźdź
z klasy 5b zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym " Radom - Moje miasto" objętym honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Radomia.
Konkurs zorganizowała PSP nr 32 w Radomiu.

07.04. 2016 r.
Julia Kowalczyk z klasy 5b zajęłał III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym " Radom - Moje miasto" objętym honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Radomia.
Konkurs zorganizowała PSP nr 32 w Radomiu.

06.04. 2016 r.
Mateusz Cheda kl. 3a zajął I miejsce w VII ogólnopolskim konkursie na grafikę komputerową pt. "Wielkanocne jajko".
Do konkursu przystąpiło 56 szkół podstawowych. Łącznie przysłano 954 prace, w tym 291 prac z klas 1-3.

01.03.2016 r.
Anna Klimek zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moja ilustracja ""Bajki" H. Sienkiewicza" zorganizowanym przez PSP w Bardzicach.

01.03.2016 r.
I miejsce uczniów PSP 5 w konkursie plastycznym
"Malarstwo jest milczącą poezją"
zorganizowanym przez SP w Bardzicach

W dniu 25.11.2015 r. uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w siedzibie Momendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.
  Zajęcia przeprowadzone były w ramach Projektu "Bezpieczny dom" oraz ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Ognik".
  Pod okiem strażaków uczyli się bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń oraz uczestniczyli w próbnej ewakuacji. Zajęcia zostały zakończone sprawdzianem umiejetności uczniów i uzyskaniem certyfikatu z zakresu wiedzy przeciwpożarowej.