2014/2015 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Zastępcy:
         Wiktoria Szewczyk

Przemysław Kargulewicz

Działania Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas

- we październiku Samorząd wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas i Nauczycielami od przyrody, wziął udział w akcji „Pola Nadziei 2015”. Jest to międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na raka. Na terenie szkoły zostało posadzonych 100 cebulek żonkili. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną, odbędzie się pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjum, a ofiarodawcy otrzymają kwiat żonkila lub jego symbol

- 7 października 2014 wzięliśmy udział w zbiórce odzieży używanej. Kampania była współorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. Hasło akcji brzmiało: „Oddaj, nie marnuj”. Uczniowie naszej szkoły przekazali 228,4 kg odzieży oraz maskotek. Dzięki temu szkoła pozyskała 68,40  zł. z przeznaczeniem na obiady dla uczniów
z rodzin w trudnej sytuacji.

- w dniach 24.11.2014 – 05.12.2014 odbędzie się XV edycja akcji: „Góra Grosza”
Celem akcji jest zebranie funduszy na organizację pomocy dla domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych.

- 27 listopada zosta
ła zorganizowana przez Samorząd dyskoteka andrzejkowa dla klas
4-6 w godz. 16.00 – 18.00

- W dniach 28.11 – 29. 11 Samorząd Szkolny i SKC we współpracy z Radomskim Bankiem Żywności przeprowadzi
ł przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepie „Polo Market”. Wolontariusze będą zbierać żywność, która zostanie przekazana rodzinom z naszej szkoły będącym w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.

- Od listopada 2014 codziennie przed godziną 8.00 losowany jest tzw. „szczęśliwy numerek”

- Od września do końca roku szkolnego zbieramy nakrętki. Działanie to realizujemy we współpracy z nauczycielami przyrody. Celem zbiórki jest pomoc rodzinie, w której jest dwoje chorych dzieci wymagających długoterminowej, kosztownej rehabilitacji. W październiku przekazaliśmy 22 kg zebranych przez uczniów nakrętek.

Z okazji obchodów Dnia Dziecka przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas III – VI z PSP nr 5 w Radomiu mieli możliwość zwiedzania Urzędu Miejskiego  w ramach akcji „Strach ma wielkie oczy, czyli nie taki urząd straszny”.  Uczestnicy „spaceru po urzędzie” mieli okazję zobaczenia gabinetów Pana Prezydenta i jego zastępców, Sekretarza, Skarbnika oraz innych pomieszczeń Urzędu. Uczniowie mogli porozmawiać z urzędnikami o tym, jak na co dzień wygląda ich praca i poszerzyć również wiedzę na temat funkcjonowania instytucji.