2014/2015 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Współpraca > Szkoła w Bardzicach

Harmonogram współpracy

Dnia 26.05.2015 r. delegacja uczniów z klas I-III wspolnie z nauczycielami (p. Iwona Kowalczyk, p. Monika Sasin) uczestniczyła     w festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki i Dziecka w PSP w Bardzicach. Dzieci mogły ogladać ciekawy program artystyczny w wykonaniu swoich rówieśników jak i uczniów starszych. Na festynie nie brakowało atrakcji:

• zjeżdżalnia

• malowanie twarzy

• warsztaty z udziałem artysty wyrabiającego różne wyroby z gliny

• oglądanie wozów: strazackiego i policyjnego

• konkursy

• zawody.

Dzieci miały możliwość spróbowania domowych wypieków, kanapek,     a także kiełbasek z grila. Na festynie panowała wspaniała, rodzinna atmosfera. Zostaliśmy bardzo goraco przyjęci przez dyrekcję szkoły      i wszystkich organizatorów. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, szczęśliwi    i zadowoleni z mile spędzonego czasu.

II Międzyszkolny Turniej Ekologiczno-Zdrowotny odbył się 10.03.2015r. w naszej szkole. Wzięło w nim udzaił 6 trzyosobowych drużyn.
Drużyny musiały wykazać się zarówno wiedzą jak i zręcznością i zdolnościami plastycznymi. Odbyło się 8 konkurencji. Jury oceniało także wykonane wcześniej Jadłospisy oraz modele owocu lub warzywa.
Wyniki turnieju:
I miejsce - PSP nr 6
II miejsce-  PSP w Bardzicach
III miejsce - PSP nr 15

Dnia 20.04.15
r. odbył się II Międzyszkolny konkurs piosenki
,,Lista Top 10’’.
Celem konkursu była popularyzacja śpiewania wśród uczniów,
rozwój umiejętności i prezentacja talentów, integracja społeczności lokalnej poprzez zabawę, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, nawiązanie współpracy międzyszkolnej oraz promocja alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
Do konkursu przystąpiło 12
uczestników.
Uczestnicy reprezentowali PSP nr 34,
PSP nr 33, PSP nr 31,
PSP nr 17, PSP  w Bardzicach i PSP nr 5.

Jury oceniało walory głosowe,
interpretację utworu, dobór repertuaru,
poczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Z każdej kategorii wiekowej zostało wyłonionych po 3 finalistów

Wyróżnienie zdobyła uczennica kl.0  Natalia Gołębiowska z PSP
w Bardzicach .

Wyróżnienie otrzymał
również
Aleksander Mróz uczeń kl .II z PSP w Bardzicach.