2014/2015 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Odkryte Talenty

16.czerwca 2015 r.

W PSP NR 5 POMAGAJĄ POTRZEBUJĄCYM
W dniu 09.06.2015 roku rozstrzygnięty został konkurs na Najlepsze Szkolne Koło Caritas. Najlepszym SKC okazało się to działające przy Szkole Podstawowej
nr 5 w Radomiu.
Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas skupiają się wokół rozpoznawania konkretnych potrzeb w ich najbliższym otoczeniu tj. szkole i domu, a następnie organizowaniu niezbędnej pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.
W dniu 16.06.2015 dyplom z rąk wicedyrektora Caritas Diecezji Radomskiej ks. Roberta Kowalskiego otrzymał Dyrektor Szkoły PSP nr 5 a także wolontariusze.
Wolontariusze w nagrodę pojadą
na wycieczkę w Pieniny
Podziękowania należą się również opiekunom SKC Pani Dorocie Dróżdż, Pani Annie Majkusiak i Pani Ewie Pawlikowskiej.

16 czerwca 2015 r.

W dniu 16 czerwca 2015 r. w PSP nr 5 odbył się również Wielki Finał (jest to Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego), na którym podsumowane zostały wszystkie działania podjęte w ramach akcji "Ozłacamy Kasisi". Szkoła bierze udział w akcji Fundacji Kasisi, założonej przez Szymona Hołownię - "Ozłacamy Kasisi". Opiera się ona na dwóch filarach: pierwszym z nich są działania edukacyjne, drugim - zbiórka drobnych złotówek, które pozwolą realnie odmienić życie mieszkańców domu dziecka w Zambii.

Realizując główne cele akcji uczniowie naszej szkoły mieli szansę dowiedzieć się jak żyją ich rówieśnicy w Afryce, poznać piękno Zambii oraz losy wychowanków Domu Dziecka w Kasisi. Niesiona w ten sposób pomoc nie tylko daje wiele radości, ale może stać się też również pasją życia.

Koordynatorem szkolnej akcji jest Pani Beata Morka-Malicka

11 czerwca 2015 r.

Turniej Matematyczny
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzyszkolnym Turnieju ,,Matematyczne Potyczki’’ dla klas III szkół  podstawowych.
Wzięło w nim udział cztery szkoły (PSP 3,PSP 21.PSP 33  i PSP 5, którą   reprezentowali - Nikola Korn i Mateusz Grzegorczyk z kl. III a oraz Antoni Sagan i Damian Rafalik z kl. IIIb). Uczniowie radomskich szkół (czteroosobowe zespoły)rozwiązywali  siedem zadań arytmetycznych wychodzących poza granice prostych ćwiczeń rachunkowych. Wykazali się dużym poziomem wiadomości i umiejętności rozumienia pojęć poprzez odnoszenie ich do różnych sytuacji praktycznych zawierających aspekty matematyczne.
Ze względu na taką samą liczbę punktów, w dogrywce nasi uczniowie różnicą tylko jednego punktu zdobyli II miejsce.
Poziom był bardzo wyrównany, a dzieci świetnie przygotowane. Atmosfera na turnieju sprzyjała wspaniałej zabawie ,poprzez którą dzieci najwięcej się uczą.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe,
akcesoria komputerowe, gry dydaktyczne oraz słodycze.

Opiekun Iwona Kowalczyk

kwiecień 2015 r.

Katarzyna Urbanelis z kl. 6a została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514 od Cedynii do Orszy".
Kasi gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.

12 maja 2015 r.

W
PSP nr 15 odbył się finał konkursu „Gazetka szkolna” Nasz zespól redakcyjny reprezentowały uczennice z klasy 6a: Dominika Wojciechowska i Katarzyna Urbanelis.
W finale brały udział zespoły redakcyjne ze szkół: PSP nr 2, PSP nr 13, PSP nr 28,  PSP nr 15.  Uczniowie gimnazjum nr 5 przygotowali dla nich warsztaty dziennikarskie. Zgłoszone zespoły redakcyjne miały za zadanie  rozwiązać krzyżówkę, wykonać zadanie na tabletach oraz napisać newsa.  Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że nasz zespół zajął 2 miejsce. Otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę, dyplom, a dziewczęta reprezentujące naszą redakcję voucher na kręgielnię.

27 kwietnia 2015r.
O
dbył się III Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Trzeszczące Wierszyki”, który mial na celu umożliwienie osiągnięcia sukcesu uczniom z wadami wymowy oraz pokonanie ich nieśmiałości przed publicznym wypowiadaniem się. Naszą szkołę reprezentowali uczennica Milena Zbroś z klasy 0d i uczeń Mateusz Kosowski z klasy I c. Uczniowie zdobyli wyróżnienia.

23.04.2015 r.

Jakub Chamela kl. 6b - zdobył II miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym organizowanym przez PSP nr 24 w Radomiu.
W tym samym konkursie - Katarzyna Urbanelis kl. 6a zdobyła IV miejsce.

15.04.2015 r.
Wiktoria Gajownik z kl. 3a zdobyła wyróżnienie w VI ogólnopolskim konkursie na grafikę komputerową pt. „Wielkanocne jajko”. Do konkursu przystąpiły 52 szkoły podstawowe. Łącznie przysłano 925 prac.

15.04.2015 r.
Uczennica klasy 2 b -  Amelia Smolarz, zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla uczniów z klas 1-3, na ilustrację do baśni romskich. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 15.04.2015 r. w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej. Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac można zwiedzać do 16 maja w Bibliotece Pedagogicznej.

14.11.2014 r.
Dnia 14 listopada laureaci konkursu plastycznego "Bajka, legenda, podanie według Oskara Kolberga-ilustracja" organizowanym przez Szkołę Muzyczną w Radomiu, uczestniczyli w uroczystości wręczania nagród. W konkursie brały udział dzieci z klas młodszych ( 0-III) ze szkół podstawowych. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły- II miejsce zajęła praca uczennicy Mileny Zbroś z klasy 0d, zaś prace uczennic: Oliwii Kądzielii i Zuzanny Ostrowskiej z Klasy 0d i Małgorzaty Maj z Klasy IIa zdobyły wyróżnienia. Laureatkom serdecznie gratulujemy.

28.11.2014 r.
Maja Rutkowska z klasy IIa zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Mały poeta" zorganizowanym przez PSP nr 25 w Radomiu.

25.11.2014 r.
Tomasz Głąbicki z klasy "0" zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym "Misiowe szaleństwo".