2013/2014

Odkryte Talenty

30.05.2014 r.
W
PSP nr 28 odbyły się Radomskie Mistrzostwa Szachowe Szkól Podstawowych klas 0-3 . Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Sagan  z kl. 2b, Dawid Góźdz z kl. 3b, Daniel Skowroński z kl. 3b oraz Weronika Fajdek i Weronika Pernal z klasy 3a. Antoni Sagan z klasy 2b, zajął  5 miejsce.

29 maja 2014 r.
Maja Pionka z klasy 1b zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkurskie Plastycznym "Kartki

z kalendarza" zorganizowanym przez PSP nr 21 w Radomiu

28.05.2014 r.
Oddział Przedszkolny zdybyły III miejsce w XIV Międzygminnej Olimpiadzie Przedszkolaków "Bardzice 2014"

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 2014

Wyniki konkursu
w naszej szkole
„Bardzo dobry”  wynik  uzyskał
uczeń klasy 3b – Dawid Góźdź (kategoria Maluch)
Wyróżnienia uzyskali:
Julia Kowalczyk – klasa 3 b (kategoria Maluch),
Katarzyna Urbanelis – klasa 5 a (kategoria Beniamin)
Sebastian Skrzek – klasa 6 a (kategoria Beniamin)

07.05.2014 r.
Uczeń kl. 6a Sebastian Skrzek zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym.

29.04.2014 r.  odbyły się w naszej szkole finałowe rozgrywki Turnieju Scrabble. Finał został rozegrany pomiędzy dwuosobowymi zespołami klas szóstych z PSP nr 28 i PSP nr 5. Zwyciężyła drużyna : Kamila Majchrzak i Karolina Majchrzak z PSP nr 28. Nasze dziewczęta: Wiktoria Bisińska i Zuzanna Iwańska zajęły drugie miejsce. W kategorii klas piątych najlepsi byli Szymon Warchałowski i Dawid Wasilewski z PSP nr 5.

25.04. 2014 r.
W
Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Dąbrowskiej
w Radomiu odbył się Międzyszkolny Turniej Ekologiczno – Zdrowotny „Czysta Ziemia – Zdrowy Człowiek”.

III miejsce - klasa4b.
b) Konkurs "Najciekawszy zielony kapelusz Leprikona"
I miejsce: Wiktoria Sikorska - klasa 6b, Olga Dukielska - klasa 6b, Jakub Paduszyński - klasa 6a, Aleksandra Fedorowicz - klasa 2a
II miejsce: Zuzanna Grzegorczyk - klasa 6a, Wiktor Zbroś- klasa 4a, Jakub Dukielski - klasa 5a
III miejsce: Joanna Chruślak - klasa 6a, Mikołaj Grzegorczyk - klasa 4b, Jakub Chamela - klasa 5b
wyróżnienie - Dominik Skórnicki -  klasa 3a

08.04.2014 r.
Udział Alana Gregorczyka w II Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej "Sing Along", w PSP nr 33 w Radomiu.

15.04.2014 r.
Udział Szymona Warchołowskiego  z kl. 5a w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych "English is Fantastic", w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Radomiu.

Klasy 2-3 wzieły udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego "Zuch". Wyniki będa ogłoszone na przełomie maja i czerwca.

Sebastian Skrzek - udział w II etapie konkursu matematycznego PANGEA (w drugim etapie wzięło udział 500 najlepszych szóstoklasistów w Polsce)

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Internetowym Konkursie Matematyczne Preteksty "MatPret". Najlepiej wypadł Wiktor Zbroś - kl. 4a (I miejsce w szkole).

II Turniej Tańca Towarzyskiego odbył się 27 marca w PSP nr 3 w Radomiu. PSP nr 5 reprezentowała para: Kinga Małaczek i Mateusz Jurmanowicz. Organizatorem turnieju był Wiceprezydent Miasta Radomia Pan Ryszard Fałek oraz Szkoła Tańca CMG.
W programie turnieju do zaprezentowania było sześć tańców między innymi: walc wiedeński, walc angielski, samba, cza-cza, quick step oraz ijfe. Para reprezentująca nasza szkołę dotarła do ćwierćfinału. Opiekunem grupy był Pan Piotr Różański.

27.03.2014 r.
Mistrzostwa PSP nr 5 w
Radomiu w szachach:
Kategoria chłopców:
I miejsce - Antoni Sagan - klasa 2b,
II miejsce - Dawid Góźdź - klasa 3b,
III miejsce - Damian Rafalik - klasa 2b.

maj
Udział w XI Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki "Śpiewajmy Razem".

04.12.2014 r.
Konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima w PSP nr 5
Julia Kowalczyk z kl. 3b zajęła I miejsce,
Zofia Czekalska z kl. 3a zdobyła wyróżnienie.

11.12.2013 r.
Międzyszkolny Konkurs przyrodniczo-ekologiczny "Mali przyrodnicy na start" w PSP nr 21 :
wyróżnienie - Daria Pysiak - klasa 3a,
wyróznienie - Maciej Sulima klasa 3a.

Konkurs szkolny "Pamiętniki z ferii zimowych":
wyróżnienie - Weronika Pernal - klasa 3a,
wyróżnienie - Weronika Fajdek - klasa 3a,
wyróznienie - Katarzyna Stanik - klasa 3a.

15.11.2013 r.
II miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Języka Angielskiego "Spelling Bee", zajął Błażej Marszałek z kl. 6b (finalista). Organizatorem konkursu była PSP nr 20 w Radomiu.

10.02.2014 r.
Julia Kowalczyk z kl. 3b zajęła I miejsce, a Weronika Siara z kl. 3b zajeła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Codzienne życie Polskiego Noblisty".

luty
Wewnątrzszkolny Konkurs Ortograficzny kl. II. Zwyciązcy otrzymali wyróżnienia, nagrody książkowe i dyplomy.
Maja Wołczyńska - edukacja wczesnoszkolna
Aleksandra Fedorowicz - edukacja wczesnoszkolna

kwiecień
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny kl. II.
Maja Wołczyńska  - otrzymała dyplom za udział.

grudzień
Wewnątrzszkolny konkurs Plastyczny
"Ozdoba choinkowa" - II miejsce zajęła klasa II a.

luty
"Pamiętnik z ferii zimowych"
Aleksandra Fedorowicz
Magdalena Ziółko
Mateusz Ziomka

marzec
"Najbardziej zielony kapelusz" - I miejsce Aleksandra Fedorowicz kl. II a.

styczeń
Udział w konkursie - "Codzienne Życie Noblistów Polskich"

marzec
Wewnątrzszkolne Mistrzostwa Szachowe
Mikołaj Matyjaszkiewicz
Michał Górecki
Szymon Graczyk

24.03.2014 r.
IV miejsce w mini piłce siatkowej dziewcząt rozgrywanej w ramach X Radomskiej Olimpiady Młodzieży.