2013/2014 - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Uczniowie > Samorząd Uczniowski

15.02.2014 r. wolontariusze z naszego samorządu uczniowskiego pomagali w zabawie choinkowej, zorganizowanej przez Caritas działający przy parafii MBM.
Zabawa odbyła się w "Arce".
14.02.2014
r. to dzień karnawałowy w naszej szkole. Samorząd zorganizował dyskotekę dla klas 4-6. Dekoracja, muzyka, czynności porządkowe nie sprawiły uczniom kłopotu. Mała sala gimnastyczna wybrzmiewała głośną muzyką, śpiewem uczestników i tupotem tańczących.
Klasy młodsze również bawiły się na balu karnawałowym w dużej sali gimnastycznej, nie zabrakło starszych kolegów, którzy w ramach współpracy z minisamorządem pomagali wychowawcom klas 0-3.
Obchodziliśmy także dzień św. Walentego.
Samorząd uczniowski dostarczał walentynki do adresatów ze wszystkich klas naszej szkoły. Przez kilka dni działała poczta walentynkowa, miłe przesyłki można było umieszczać w skrzynce pocztowej szkoły
w bibliotece, a potem SU uporządkował listy, liściki, pocztówki       i wręczał odbiorcom.
17.01.2014
r. samorząd gościł w szkole dzieci objęte pomocą MOPSu. Zorganizował dla nich zabawę choinkową. Przygotował tańce, gry, konkursy, drobne upominki.
Było kolorowo i wesoło.
W grudniu dokonano podsumowania charytatywnej akcji "Góra Grosza".
Samorząd klas starszych i młodszych prowadził zbiórkę grosików. Może nie "górę", ale "kopczyk" udało się zebrać. Ważny dla nas  był udział  w akcji i szczera chęć pomocy potrzebującym.
Wraz ze Szkolnym Klubem Miłośników Przyrody objęliśmy opieką jeden   z boksów dla bezdomnych psów w Schronisku dla zwierząt.
30.11.2013
r. wolontariusze brali udział w świątecznej zbiórce żywności - akcji Radomskiego Banku Żywności .Produkty spożywcze przyjmowaliśmy od darczyńców
w sklepie "Tęcza". Nasz samorząd aktywnie włącza się     w działalność charytatywną.