100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

Wysyłamy kartki z pozdrowieniami do koleżanek i kolegów ze szkół w całej Polsce.
To geograficzna propozycja świętowania tak wyjątkowej rocznicy.

Założeniem akcji jest przesłanie, przez uczniów i ich nauczycieli, widokówek z pozdrowieniami ze swojej miejscowości do 100 szkół z całej Polski. Akcja tym bardziej niezwykła, że ani uczniowie ani nauczyciele z zaangażowanych szkół, nigdy się nie spotkali i nie poznali.

Dzięki tak szeroko zakrojonej akcji młodzi ludzie pokazują, że są prawdziwymi patriotami i niewielkimi czynami potrafią upamiętnić wielkie poświęcenie milionów Polaków, którzy dążyli do odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej na temat inicjatywy przeczytasz na stronie  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.