Śniadanie daje moc - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu

Śniadanie daje moc

Ważne wydarzenia > 2017/18

"Śniadanie Daje Moc"

W dniu 08.11.2017 r. uczniowie klas 2 a i 2b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Śniadanie Daje Moc" . Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym.
W tym dniu wychowawcy, p. Anna Żerominska i p. Renata Jakubiak z uczniami zorganizowali
w klasach wspólne śniadanie. Dzieci wraz

z zaproszonymi do współpracy rodzicami przygotowały z przyniesionych z domu produktów zdrowe potrawy, które później były skonsumowane z apetytem. Były kanapki,szaszłyki owocowe, różnego rodzaju stworki wykonane z owoców, soki, a wszystko pięknie przystrojone i udekorowane, gdyż dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i zaangażowaniem.
Dzięki udziałowi w akcji dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, higieny przyrządzania i spożywania posiłków oraz estetyki dekorowania i nakrywania do stołu. Dodatkowym elementem wychowawczym była integracja i współdziałanie dzieci oraz zaangażowanie rodziców.